200 milionë për sezon, Ronaldo shumë afër klubit të ri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Superylli portugez Cristiano Ronaldo pritet të bëhet me skuadër të r, pas Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Siç bëhet e ditur nga “Marca”, Ronaldo pritet t’i bashkohet skuadrës së Al-Nassr pas Kupës së Botës, pasi raportohet se ka arritur marrëveshje në vlerë prej 500 milionë eurosh me klubin nga Arabia Saudite.

37-vjeçari është në kërkim të skuadrës së tij të re, pasi Manchester United i shkëputi kontratën në përgjigje të intervistës bombastike të tij me Piers Morgan, raporton KosovaPress.

- Advertisement -

Krerët e United ishin të nevrikosur që Ronaldo e pranoi; se ai nuk ka respekt për Erik ten Hag dhe se akuzoi drejtuesit e klubit se ata dështuan për të përmirësuar kushtet në qendrën stërvitore.

Ronaldo, i cili kishte edhe shtatë muaj të mbetur në kontratën e tij me “Djajtë e Kuq” e cila kishte një vlerë prej 580,000 në javë, nuk mori dëmshpërblim nga United pas largimit të tij.

Por “Pesë herë fituesi i Topit” raportohet se tani ka arritur një marrëveshje në parim, për t’u transferuar te skuadra e Al-Nassr.

“Marca” pretendon se Ronaldos i është ofruar një kontratë dyvjeçare e gjysmë me vlerë prej 200 milionë eurosh në sezon.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

TË FUNDIT

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv të mjekëve dhe...

E dinë shqiptarët si votojnë? Celibashi: Pse sondazhet e Barometrit i shërbejnë KQZ

Kryekpmisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se sondazhet e "Barometrit" në Euronews Albania, lidhur me faktin se a dinë shqiptarët si do votojnë...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×