Altin Lala: Ronaldo dhe Neymar me komplekse, shembuj jo të mirë për moshat e reja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Altin Lala thotë se portugezi Cristiano Ronaldo dhe braziliani Neymar janë njerëz me komplekse.

Në një intervistë për Euronews Albania, Lala u shpreh se të dy janë lojtarë me kualitete të jashtëzakonshme, por me sjelljet e tyre nuk janë shembuj të mirë për moshat e reja.

“Ronaldo, pavarësisht se nuk mund ta besojë njeri, siç janë edhe shumë njerëz të tjerë që janë edhe të famshëm. Mendoj që kërkon gjithmonë më shumë se duhet. Faktikisht, nuk ka nevojë fare për vëmendjen se e ka vëmendjen. Edhe te goli në fund fare, nuk e preku topin, shumë mirë mund të thoshte që e kishte bërë shoku i skuadrës. Ndoshta ato komplekse e kanë çuar përpara.

- Advertisement -

Ka shumë tifozë që e duan për atë çfarë ka bërë dhe ka bërë jashtëzakonisht shumë për futbollin, por nga ana tjetër, ai e njollos vetë figurën e tij, me gjestet që bën, edhe te klubi që ishte, te Manchester United. Figura e tij nuk duhej të ishte me këto komplekse. Dikur do reflektojë, ndoshta me djalin e tij. Këtë që thamë për Ronaldon është edhe për Neymar-in. Tipa si Ronaldo, me këto sjellje ose Neymar janë jo të dobishëm, nuk janë shembuj të mirë për moshat e reja”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

TË FUNDIT

Ministrja e Ekonomisë: Pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin para reformës

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, në një konferencë për mediat u shpreh se pagat e muajit maj do të kalojnë siç ishin. Ajo...

VIDEO/ Kush është kryeministrja që përqafoi ‘ngrohtësisht’ Rama në samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku ka marrë pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Bashkimit...

Rinumërimi në 3 QV për Elbasanin, “Bashkë Fitojmë” vijon ankimimet

Për Elbasanin, aty ku më 14 maj u votua dhe numërua elektronikisht, Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkon ekspertim kompjuterik. Në seancën e mbajtur këtë të enjte...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë në këtë operacion...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×