‘Ata janë Serbia, ne jemi Zvicra’, Xhaka: Le ta fitojë ndeshjen skuadra më e mirë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas humbjes së Zvicrës nga Brazili, mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka folur për gazetarët në Katar dhe ka theksuar se janë të zhgënjyer nga disfata, por theksoi se ka shpresa të mëdha për ndeshjen me Serbinë.

Të premten, më 2 dhjetor, Serbia dhe Zvicra luajnë për të avancuar në fazën e 1/16 dhe Xhaka pret një lojë ndryshe nga ajo që luajti skuadra e tij kundër Brazilit, shkruan N1.

“Për ne nuk ka rëndësi se me kë luajmë sepse jemi profesionistë. Unë jam një futbollist profesionist, më pëlqen të luaj kundër Kamerunit dhe kundër Brazilit dhe kundër Serbisë me të njëjtin entuziazëm. Historia nuk ka lidhje me lojën. Ata janë Serbia, ne jemi Zvicra, të dy do të bëjmë maksimumin, ndaj le të fitojë më i miri”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Zvicra dhe Serbia bëjnë pjesë në grupin G të Botërorit “Katar 2022”, së bashku me Brazilin dhe Kamerunin.

Grupi kryesohet nga Brazili me 6 pikë, ndjekur nga Zvicra me 3 pikë, teksa Kameruni dhe Zvicra ndajnë nga 1 pikë.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

TË FUNDIT

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×