Benzema nis stërvitjet pas dëmtimit, francezët e presin në Botërorin e Katarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lojtari francez, Karim Benzema mund t’i bashkohet kombëtares së Francës në fazën eliminatore të Kupës së Botës në Katar, pas rikuperimit nga dëmtimi.

Gazetari sportiv spanjoll, Carlos Rodríguez raporton se Benzema do të jetë në stërvitjen e Real Madrid të enjten, teksa skuadra madrilene përgatitet për pjesën e mbetur të sezonit, shkruan Euronews Serbia.

Federata Franceze e Futbollit (FFF) njoftoi më 19 nëntor se Benzema do të humbasë Kupën e Botës për shkak të një dëmtimi në kofshën e majtë. Më pas, në deklaratë thuhej se lojtari i Realit do të duhet të pushojë për tre javë.

- Advertisement -

Trajneri francez Didier Deschamps vendosi të marrë 25 lojtarë në Katar, pasi nuk thirri zëvendësues për Benzema.

Mediat spanjolle raportojnë se lojtarët e Realit, të cilët nuk po marrin pjesë në Botëror, do të nisin përgatitjet për vazhdimin e sezonit dhe mes tyre duhet të jetë edhe Benzema.

Madje, disa media spanjolle theksojnë se ekziston mundësia që Benzema t’i bashkohet kombëtares franceze në fazën eliminatore të Botërorit të Katarit, por drejtuesit e FFF nuk kanë dashur të komentojnë këtë informacion.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

TË FUNDIT

Gazetari: Edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do ishte territor i Serbisë

Gazetari Albi Xhunga tha në “Now me Erla Mëhillin” se edhe 1 mijë Adem Jasharë po të ishin, Kosova do të ishte territor i...

“SHBA është me ne”, Bido: Si mund të fitojmë ndaj Serbisë si shqiptarë të bashkuar

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido tha në emisionin Now në Euronews Albania se deklaratat e DASH kanë qenë të qarta dhe kambanë...

VIDEO| Autobusi që shpërtheu në flakë në Itali me turistë, të paktën 21 viktima

Një autobus ka dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi të paktën 10 metra mbi shinat e një hekurudhe në Mestre, një...

Politikani i opozitës serbe: E njohim Kosovën si shtet të pavarur, Vuçiç kriminel

Politikani i opozitës serbe, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se ata e njohin Kosovën si shtet të pavarur,...

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×