English

Euronews Now me Esmeralda Mulaj

Euronews Now me Esmerlada Mulaj do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut nëpërmjet raportimit drejtpërsëdrejti duke pasqyruar dhe përditësuar lajmet që shikuesit kanë ndjekur gjatë ditës apo të lajmeve të ditës në vijim.

Euronews Now me Esmeralda Mulaj

“Sekreti i dhëndrit të Erdogan”, gazetari: Ja përse po e sulmojnë

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, ka deklaruar se industria e mbrojtjes e  së Turqisë  po “bën histori”, me mjetet ajrore pa pilot  dhe dronët...

Deputeti ukrainas: Nëse fiton Rusia do ketë ndryshim kufijsh dhe gjakderdhje në botë

Deputeti ukrainas, Oleksiy Goncharenko tha në një intervistë për Euronews Albania se konflikti mes Rusisë dhe Ukrainës mund të zgjidhet menjëherë me largimin e...

“Serbia po luan lojën, Kurti po bie pre’’/ Halimi: Ja sesi po manipulon Vuçiç

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se ka pasur takime “të pasuksesshme” me udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë, sa i përket...

“Kërkon të viktimizohet”- Haziri: Serbia do që ta kthej SHBA kundër shqiptarëve

Nënkryetari i partisë opozitare në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës, Lutfi Haziri, është shprehur se Serbia kërkon ta kthejë SHBA kundër shqiptarëve. Komentet Haziri i...

Deklarata e fortë e analistit: Serbia po shkon drejt falimentimit

Analisti Agim Krasniqi tha në një intervistë për Euronews Albania se qeveria e rizgjedhur e Serbisë duhet të dorëhiqej pas ngjarjes së Banjskës. Sipas tij,...

“Amnistia, thikë pas shpine reformës”- Gazetari: Si do lirohen zyrtarët e korruptuar

Gazetari Lavdrim Lita është shprehur se amnistia penale që pritet të votohet në Kuvend është një thikë pas shpine për Reformën në Drejtësi. Komentet Lita...

Marrëveshje ushtarake me Turqinë! Gazetari: Çfarë firmosi Rama dhe Erdogan

Gazetari Leonard Seferi ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth vizitës së kryeministrit Rama në Turqi dhe marrëveshjeve...

“Kosova s’mund të tregohet arrogante ndaj miqve”,gazetari: Duhet anëtarësimi në NATO

Gazetari Rid Berisha ishte këtë të mërkurë i ftuar në një intervistë për Euronews Albania për të folur për situatë aktuale në Kosovë Ai tha...

“Radoiçiç mund të ketë pasaportë të re”,eksperti: Vështirë të gjendet, ka mbështetje

Eksperti i sigurisë Drizan Shala ishte këtë të martë i ftuar në një intervistë për Euronews Albania ku tha se ka shumë mundësi që...