English

39 të zhdukur pas përmbysjes së varkës në Florida

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

39 persona u zhdukën pasi një varkë e nisur nga Bahamas u përmbys në brigjet e Floridës.

- Advertisement -

Roja bregdetare e SHBA-së po kërkon të zhdukurit. Varka dyshohet të përdorej për kontrabandën e qenieve njerëzore.

Një dëshmitar okular tregoi se mjeti lundrues u përmbys për shkak të motit të keq dhe asnjë nga udhëtarët nuk kishte veshur jelek shpëtimi.

Emigrantët kanë përdorur prej kohësh ishujt Bahamas për të arritur në Florida dhe SHBA. Shpesh varkat janë të mbingarkuara dhe të prirura për t’u përmbysur. Ka pasur mijëra vdekje ndër vite.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×