English

5 të vdekur dhe 2156 raste të reja me COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pesë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 2156 raste të reja me virusin.

- Advertisement -

Rastet pozitive kanë dalë nga 7067 testime që janë kryer, nga ku janë identifikuar edhe 1685 të shëruar. Që prej fillimit të pandemisë në vend janë regjistruar 224,193 raste shërimi nga COVID.

Aktualisht janë 23,505 pozitivë me COVID në të gjithë vendin. 123 pacientë janë të shtruar në spital, 10 prej të cilëve janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, si edhe të zbatojnë masat kundër COVID.

Çdo qytetar mbi 16 vjeç, mund të vaksinohet në qendrën shëndetësore ose në pikën më të afërt të vaksinimit, përfshi edhe fëmijët +12 vjeç me probleme të sistemit imunitar, me rekomandim nga mjeku.

Statistika për datën 25 janar 2022, nga Ministria e Shëndetësisë

Raste të reja ditore   2156

Të shëruar në 24 orë   1685

Të shtruar në spitale   123

Humbje jete në 24 orë   5

Testime ditore   7067

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   10830

Fier   1945

Shkodër   1798

Elbasan    1548

Durrës   1469

Vlorë     1438

Gjirokastër    1261

Korçë     942

Lezhë       870

Berat     867

Kukës     290

Dibër    247

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×