English

8 të vrarë nga një sulm me thikë në Kinë, autori me probleme mendore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tetë persona janë vrarë dhe një është plagosur në një sulm me thikë në provincën Hubei të Kinës qendrore, thanë autoritetet.

- Advertisement -

Sulmuesi, një burrë 53-vjeçar, i cili thuhet se vuan nga sëmundje mendore, theri për vdekje tetë persona dhe plagosi një person tjetër të enjten në mëngjes në qytetin Xiaogan, njoftoi agjencia e lajmeve Xinhua.

Viktima nuk ka lëndime të rrezikshme për jetën.

Policia ka ndaluar të dyshuarin dhe hetimet janë duke vazhduar, sipas agjencisë kineze.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?