Abuzimi me tenderët, lirohet kryekomisari në Shkodër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Apelit në Shkodër ka rrëzuar vendimin e Gjykatës së shkallës së parë për punonjësit e policisë të cilët u lanë me masën e sigurisë “arrest shtëpie” pasi dyshohen për shpërdorim detyre për disa tendera të vegjël.

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “Arrest shtëpie” për 13 efektivët e Malësisë së Madhe të arrestuar nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Gjykata e Apelit vendosi të lirojë shtatë shtetasit.

Kështu kryekomisari Saimir Rustemi është lënë me masën e sigurisë “detyrim paraqitje” bashkë me gjashtë punonjës të tjerë të policisë si dhe shtetasin Paulin Prendi.

- Advertisement -

Gjatë masës së sigurisë në gjykatën e shkalles së parë një grup qytetarësh shkodranë protestuan kundër arrestit të kryekomisar Saimir Rustemi i cili fillimisht u la me masën “arrest shtëpie” nga shkalla e parë dhe ditën e sotme apeli e rrëzoi këtë vendim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

TË FUNDIT

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×