Akuzat për mashtrim, Neymar flet në gjykatë: Unë firmos gjithçka që më thotë babai

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar ka thënë në një gjykatë të martën se ai nuk mori pjesë në negociata për transferimin e tij te Barcelona nga Santos, në vitin 2013.

30-vjeçari së bashku me prindërit e tij, ish-presidentët e Barcelonës, Sandro Rosell dhe Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Santos, Odilio Rodrigues dhe përfaqësuesit e të dy klubeve janë në gjyq nën akuzat për mashtrim dhe korrupsion mbi transferimin e tij, akuza të cilat ata i mohojnë.

Santos mësohet se ka marrë rreth 79.2 milionë fonde për transferimin e Neymar në Barcelonë, por grupi brazilian i investimeve DIS, i cili zotëronte atë kohë 40% të të drejtave ekonomike të Neymar gjatë kohës që ai ishte në Santos, pretendon se humbi shumë ekonomikisht për shkak se çmimi i lojtarit ishte shtrembëruar, raporton KosovaPress.

- Advertisement -

Paulo Nasser, avokat që përfaqëson firmën, pretendoi javën e kaluar se Neymar tradhtoi besimin e tyre dhe grupi i investimeve dëshiron që braziliani të marrë një dënim me pesë vjet burg.

Ndërkohë, prokurorët spanjollë po kërkojnë një vendim me dy vjet burg dhe një gjobë prej 10 milionë euro për Neymar, si dhe një dënim me pesë vjet burg për Rosell nëse shpallet fajtor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...

Ambasadores Yuri Kim i dorëzohet “ Çelësi i qytetit” në Gjirokastër

Gjatë një vizitë në qytetin e Gjirokastrës ambasadores amerikane Yuri Kim i është dorëzuar “Çelësi i qytetit”. Në pritjen e zhvilluar në Bashkinë e...

TË FUNDIT

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...

Ambasadores Yuri Kim i dorëzohet “ Çelësi i qytetit” në Gjirokastër

Gjatë një vizitë në qytetin e Gjirokastrës ambasadores amerikane Yuri Kim i është dorëzuar “Çelësi i qytetit”. Në pritjen e zhvilluar në Bashkinë e...

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...

“Lejohet të dalë nga shtëpia”, zbardhet vendimi i gjykatës që liroi Saimir Tahirin

Gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi. Në vendimi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×