English

Ambasadorja e Izraelit në MB: Hamasi përdori ndihmat për të krijuar makineri lufte

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadorja e Izraelit në Britaninë e Madhe, Tzipi Hotovely, ka paralajmëruar se operacioni kundër Hamasit do të jetë i ndërlikuar.

- Advertisement -

Ajo tha për Sky Neës: “Hamasi përdori të gjithë ndihmat humanitare që shkuan në Gaza në vitet e fundit për të ndërtuar këtë qytet tunel nëntokësor.

“Çdo tunel kushtoi 3 milion dollarë (2.5 milion £) – gjithsej, Izraeli ekspozoi mbi 30 tunele, 100 milion dollarë (82 milion £) ndihma humanitare mund të ishin furnizuar për popullin e Gazës por jo, i përdori për të ndërtuar këto tunl.

Zonja Hotovely vazhdoi të pretendonte se mbështetja financiare nga komuniteti ndërkombëtar ishte përdorur dhe abuzuar.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?