English

Amnistia fiskale, Nikolin Jaka: Të konsultohet me grupet e interesit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, bashkë me përfaqësues të biznesit po diskutojnë  sot për amnistinë fiskale.

- Advertisement -

Nikolin Jaka, kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Tiranë u shpreh se fillimisht amnistia duhet të konsultohet me grupet e interesit.

Dhomat e biznesit pritet të propozojnë një pakete te re fiskale, ndryshe nga ajo që ka hartuar qeveria.

Kërkesat e tyre janë:

  1. Të hiqet akciza e gazit
  2. Të hiqet TVSH e makinerive të lidhura me investimin
  3. Të ulet taksa e ndikimit në infrastrukturë
  4. Të hiqet taksa 3% për banesat sociale
  5. Të hiqet taksa e qarkullimit të karburantet
  6. Të hiqet taksa e dherave për kompanitë e ndërtimit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?