Anglia ‘shkatërron’ Iranin 6-2 në Katar, Bukayo Saka si Messi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anglia e ka nisur në mënyrë spektakolare aventurën e saj në botërorin e Katarit, ku ka mposhtur me rezultatin e thellë 6-2 Iranin.

‘3 Luanët’ dominuan plotësisht takimin, ndërkohë rasti i parë konkret erdhi në minutën e 30 me Mejzon Maunt, i cili mori një top të bukur nga e djathta, por goditja e tij nuk shkoi më tepër se rrjetë e jashtme.

2 minuta më pas ishte Herri Meguajër, i cili tronditi traversën dhe konfirmoi se anglezët nuk do të lëshonin pe. Goli i parë erdhi nga mesfushori i Dortmundit, Xhud Belingam, i cili goditi saktë me kokë, duke e ndaluar topin në trekëndësh. Një këndore e ekzekutuar saktë nga Shou, gjeti të lirë në zonë Meguajërin që devijoi me kokë, ndërsa Saka lëshoi një predhë me të majtën, me topin që përfundoi në rrjetë. Në fraksionin e parë, anglezët shënuan dhe golin e tretë me Rahim Sterling.

- Advertisement -

Me një lëvizje identike si të Leo Messit, Saka realizoi golin e dytë personal dhe të katërtin për Anglinë. Irani u përpoq të reagonte, teksa mundi të gjente dhe golin me bomberin e Portos, Mehdi Taremi. Golat e tjerë për 3 luanët erdhën nga stoli, fillimisht Rashford dhe më pas Xhek Grilish. Në minutat e fundit të përballjes pati dhe një penallti të akorduar në favor të Iranit, teksa u desh ndihma e sistemit VAR. Taremi ekzekutoi saktë, duke vulosur rezultatin përfundimtar 6-2.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

Gjendet i vdekur në hotel turisti spanjoll, dyshimet e para

Një turist spanjoll është gjetur i pajetë në dhomën e një hoteli në Karavasta, Divjakë. Sipas policisë, shtetasi spanjoll F. C., 47 vjeç, dyshohet...

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

Brikena Kasmi, ish-zv.ministre e Drejtësisë tha në emisionin Now në Euronews Albania se rasti i Arben Ahmetajt është trumbetuar shumë në media, por duhet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×