Argjentina mposhtet nga Arabia Saudite, nuk mjafton goli i Messit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ndeshje plot emocion dhe spektakël ishte ajo ndërmjet Argjentinës dhe Arabisë Saudite, përfunduar me rezultatin 1-2 në favor të arabëve.

Ishin argjentinasit ata të cilët kaluan në avantazh në minutën e 10 të pjesës së parë, ku ylli i skuadrës, Lionel Messi dërgoi në rrjetë topin nga gjuajtja e penalltisë.

Teksa futbollistët ishin mbledhur në zonën mbrojtëse të Arabisë Saudite, mesfushori Mohamed Kanno shkaktoi një faull ndaj argjentinasit, Leandro Parendes dhe me ndihmën e VAR-it, u akordua 11-metërshi.

- Advertisement -

Por pjesa e dytë nisi vrullshëm për arabët, të cilët realizuan fillimisht me Saleh Alshehri në minutën e 48.

Ndërsa, 5 minuta më pas, ata dyfishuan rezultatin me Salem Aldawsari.

Argjentina dhe Arabia Saudite bëjnë pjesë në Grupin C, së bashku me Meksikën dhe Poloninë, të cilat do të ndeshen në orën 17:00.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...

TË FUNDIT

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×