English

Arsenali ‘blindon’ yllin e skuadrës, Martineli firmos kontratë të re deri në 2027

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gabriel Martineli është vetëm 21 vjeç, por konsiderohet si një nga lojtarët kyç në sukseset e Arsenalit. Braziliani vlerësohet maksimalisht nga trajneri Arteta dhe drejtues të tjerë të klubit. I kërkuar nga disa skuadra përgjatë merkatos së janarit, gonersat nuk humbën kohë, teksa nënshkruan një kontratë të re me futbollistin.

- Advertisement -

Martineli do të jetë pjesë e londinezëve deri në vitin 2027. I ardhur tek Arsenali 4 vite më parë, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në Premier League angleze. 76 paraqitje numëron me skuadrën angleze, teksa në vitin 2022 u thirr nga kombëtarja e Brazilit aty ku ka zhvilluar 6 ndeshje.

Premier League angleze regjistron një garë të jashtëzakonshme përgjatë këtij edicioni, ku në krye të tabelës qëndron Arsenali, e më pas vijnë Manchester City e Newcastle. 16 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje, plot 50 pikë, të cilat londinezët nuk i kanë arritur asnjëherë në dy dekadat e fundit. Golashënuesi më i mirë i skuadrës është Odegard me 8 gola, më pas renditen Saka e Martineli.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?