Baku: Kombëtarja ka brez fantastik, por Reja është trajner me stil të vjetër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari sportiv, Ervin Baku thotë se kombëtarja shqiptare ka një brez fantastik lojtarësh, por trajneri Edi Reja ka stil të vjetër.

Në një intervistë për “Euronews Albania’, Baku u shpreh se mungesat nuk e justifikojnë paraqitjen e dobët të kuqezinjve në ndeshjen ndaj Izraelit.

“Kishim shumë mungesa, por kjo nuk e justifikon performancën e dobët të kombëtares. Unë kam përshtypjen që ne kemi një brez fantastik aktualisht, por kemi një trajner me stil të vjetër. Një trajner që thotë Broja nuk është ende gati, do të thotë që ti nuk je trajner.

- Advertisement -

Një ekip që luan pa të majtë, Hysaj është mbrojtës i djathtë, ndërkohë që ti kishte lojtarë të majtë, Lenjanin rezervë, Trashi. Ke në kampionatin shqiptar lojtarë që po bëjnë shumë mirë, merri dhe shftyrëzoji. Kam përshtypjen që kontrata e tij që përfundon në nëntor, nuk do të rinovohet”, theksoi Baku.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

TË FUNDIT

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...

Policia identifikon autorët e 9 zjarrvënieve në Fier, 5 në pranga

Policia ka identifikuar autorët e 9 zjarrvënieve ditën e djeshme në qarkun Fier, ndërkohë që 5 prej tyre kanë rënë në pranga. Si rezultat i...

Strukturat e sigurisë: Sulmi në Veri nga njësi të specializuara të Serbisë

Sipas vlerësimeve të para të institucioneve të sigurisë, vrasja e policit e plagosja e një e tjetri në veri të Kosovës janë ndërhyrje e...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×