Ballkani mposhtet nga Slavia e Pragës, shuhet ëndrra për kualifikim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ballkani u mposht me rezultatin 0-1, në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, nga Slavia e Pragës, në sfidën e pestë të vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës.

Një gol i shënuar nga Lingr, në minutën e 75-të, ishte ai që vulosi këtë përballje.

Kampionët e Kosovës, kishin 2 raste të arta, në minutën e 91-të për ta barazuar takimin, por portieri mik bëri mrekullinë.

- Advertisement -

Edhe në fundin e pjesës së parë, Ballkani realizoi një kundërsulm mjaft të mirë, por nuk arriti ta shndërronte në gol.

Në fund ishin miqtë ata që festuan marrjen e 3 pikëve, teksa Ballkani, mbetet në vendin e fundit në grup.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

TË FUNDIT

Presidenti Duka për shortin në Itali: S’na ka falur njeri gjë, tentojmë gjithçka

Italia është një nga rivalët e Kombëtares sonë në “Euro 2024” dhe kjo e ka rritur interesin e mediave “axurre”. Presidenti i Federatës Shqiptare...

Akuzohen për falsifikim të dokumenteve, arrestohen dy zyrtarë në Kosovë

Policia e Kosovës njoftoi të hënën se i ka arrestuar dy zyrtarë të Qendrës për Regjistrim Civil në Obiliq, me inicialet I.M., dhe A.G.,nën...

SHBA-ja akuzon ish-ambasadorin: Ka spiunuar për Kubën gjatë 40 viteve

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet. Departamenti i Drejtësisë e përshkroi...

“E lidhën, e futën në qese”- Gazetarja jep detaje për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup

Gazetarja dhe kryeredaktorja e një portali në Maqedoninë e Veriut, Elida Zylbehari ka treguar detaje shtesë rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur në RMV,...

“Berisha s’ka parti, ka shoqatë politike”, Ngjela: S’i vajtën as deputetët në Kuvend

Avokati Spartak Ngjela ishte këtë të hënë në një intervistë për Euronews Albania ku ka komentuar ndër të tjerat Kuvendin Kombëtar të “Rithemelimit”. Ai tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×