Balluku në samitin rajonal: Sulmet ndaj një vendi, cenojnë edhe të tjerat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zv.Kryeministrja Belinda Balluku mori pjesë në samitin Digjital të Ballkanit Perëndimor në Prishtinë.

Balluku tha se transformimi digjital për qeveritë e rajonit dhe përtej rajonit nuk është një zgjedhje, por është i pashmangshëm.

Zv.kryeministrja shprehu mirënjohjen ndaj BE-së për mbështetjen që i ofron rajonit në këtë sektor, ndërsa kërkoi edhe ulje të tarifave roaming.

- Advertisement -

Duke iu referuar sulmeve të fundit kibernetike ndaj sistemeve qeveritare shqiptare, Balluku theksoi sfidat me të cilat përballet rajoni.

“Përgjigja jonë me mbështetjen e partnerëve tanë ka qenë e madhe dhe e plotë. Duhet të shërbejë si reflektim për të garantuar infrastrukturën kritike dhe ndalojmë sulme të tilla në të ardhmen. ne jemi shtete të vogla, por dëmi që ne mund të pësojmë mund të kenë pasoja të mëdha që tejkalojnë kufijtë”- tha Balluku.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja, njëherash ministre e Infrastrukturës dhe energjeritkës, Belinda Balluku i tha kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi se ai është votuar...

TË FUNDIT

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja, njëherash ministre e Infrastrukturës dhe energjeritkës, Belinda Balluku i tha kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi se ai është votuar...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...

“Të tregojmë pasurinë”- Basha: Vetingu i politikanëve të fillojë nga unë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me takimin me të rinjtë dhe simpatizantët që ai...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×