Biden dhe Obama pas sulmit ndaj Trump, Kokalari: Duan të ndalin kandidimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pas bastisjes së resortit të Donald Trump në Florida qëndron presidenti aktual i SHBA Joe Biden dhe ish-presidenti Barack Obama.

Kështu tha Evi Kokalari në një intervistë nga Uashingtoni për Euronews Albania. Sipas saj, ky sulm i paprecedent në SHBA po bëhet për të ndalur kandidimin e Donald Trump për president të Shteteve e të Bashkuara të Amerikës në 2024.

“Mendimi është se Trump ka marrë nga Shtëpia e Bardhë disa dokumente që i konsideron të vetat, ndërsa qeveria thotë se i përkasin asaj. Ky akt nuk është aplikuar për Bill Klinton apo të tjerë më parë, por u bë për Trump. Mendimi është që do të gjejnë një shkak për të ndaluar kandidaturën e Trump për presidencën”, tha Kokalari

- Advertisement -

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi sot se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën një kasafortë.

Trump u shpreh se shtëpia në Mar-a-Lago në Palm Beach u ‘pushtua’ për disa orë nga një grup i madh agjentësh të FBI.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

TË FUNDIT

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...

Izrael, protesta kundër ndryshimeve që mund të dobësojnë sistemin gjyqësor

Për të katërtën javë rresht, dhjetëra mijëra izraelitë protestuan në të gjithë vendin kundër qeverisë. Demonstruesit mbanin në duar flamuj dhe brohorisnin "Jo diktaturës" dhe "Duam demokraci". Protesta...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×