English

Bie sistemi TIMS në Kapshticë, Qafë Thanë, Tushemisht e Goricë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sistemi TIMS ka rënë në pikat kufitare të juglindjes.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se dogana e Kapshticës punon me ndërprerje të sistemit kurse pikat e tjera si ajo e Qafë Thanës, Tushemishtit dhe Goricës paraqesin probleme.

Mësohet se punonjësit në këto pika po punohet manualisht. Po ashtu mësohet se sistemi TIMS ka rënë edhe në portin e Durrësit.

Sistemi TIMS u godit nga hakerat iranianë më 14 shtator, ku pikat kufitare në vendin tonë për disa ditë punuan manualisht.

Sulmi solli kaos në pikat kufitare të Kapshticës, Kakavijës, Vlorës e Rinasit, ku dhe u punua me regjistrim në regjistra për hyrje-daljet.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?