FOTO | Bllokohet ashensori në QSUT, dëmtohet pacientja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbrëmjen e së dielës, një paciente në QSUT ka mbetur e lënduar për shkak të një problemi me ashensorin në urgjencën e sëmundjeve të brendshme.

Policia thotë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:30, në spitalin “Nënë Tereza”, në katin -1, ku pacientja është bllokuar brenda në ashensor bashkë me infermierin dhe një punonjës tjetër.

Është dashur ndërhyrja e zjarrfikëses për të bërë të mundur hapjen e ashensorit. Pacientja dhe punonjësi i barrelës janë dëmtuar sipas policisë, por dhënë më shumë detaje.

- Advertisement -

Sipas QSUT-së incidenti ka ndodhur ‘gjatë transportit për kryerjen e ekzaminimeve radiologjike’.

Në foton e siguruar nga Euronews Albania, shfaqet karroca, e cila ka ngecur në ashensor, ndërkohë teknikët kanë lyer zonën me ‘sprite’ të kuq.

Në komunikatën për mediat thuhet se pacientja pas konsultave me specialistët për këtë lëndim dhe ekzaminimet për sëmundjen, pas kryerjes së skanerit rezultoi me tromboemboli pulmonare (ngushtim i arteries).

QSUT nuk jep ndonjë shkak për incidentin por shton se “të gjithë ashensorët janë në një sistem mirëmbajtje të plotë nga kompania e kontraktuar për shërbimin e mirëmbajtjes, të cilat kryhen periodikisht, sipas kontratës në fuqi”.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...

Protesta e gjashtë kundër Vuiçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë, rreth së cilës...

Draft-statuti i Ramës për asociacionin, vjen reagimi zyrtar nga qeveria e Kosovës

Zyra shtypit e kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me draft-statutin e kryeministrit Edi Rama për asociacionin. Në përgjigje të interesimit të gazetarit të Euronews...

TË FUNDIT

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...

Protesta e gjashtë kundër Vuiçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë, rreth së cilës...

Draft-statuti i Ramës për asociacionin, vjen reagimi zyrtar nga qeveria e Kosovës

Zyra shtypit e kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me draft-statutin e kryeministrit Edi Rama për asociacionin. Në përgjigje të interesimit të gazetarit të Euronews...

Putin: Kundërofensiva ukrainase ka dështuar, por kanë ende potencial sulmues

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha të premten, më 9 qershor, se kundërofensiva e madhe që Ukraina ka përgatitur prej muajsh, ka “filluar” në...

Ish-kryeministri Boris Johnson jep dorëheqjen si deputet

Boris Johnson ka dhënë dorëheqjen si ligjvënës konservator, pasi i është thënë se do të sanksionohet për mashtrim të Parlamentit. Dorëheqja e tij vjen pasi...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×