English

Bruce Willis mohon shitjen e ‘fytyrës’ së tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Agjenti i Bruce Willis ka mohuar raportimet se ylli i filmit ka shitur të drejtat për fytyrën e tij.

- Advertisement -

Javën e kaluar, u raportua gjerësisht se Willis, në marrëveshjen e parë të këtij lloji, ia kishte shitur ‘fytyrën’ një kompanie të quajtur Deepcake.

Megjithatë, një zëdhënës i aktorit i tha BBC-së se ai nuk kishte “asnjë partneritet apo marrëveshje” me kompaninë.

Dhe një përfaqësues i Deepcake tha se vetëm Willis kishte të drejtat për fytyrën e tij.

Willis njoftoi tërheqjen e tij nga aktrimi në mars pasi u diagnostikua me afazi, një çrregullim që ndikon në të folur.

Deepfakes përdorin inteligjencën artificiale (AI) dhe teknologjinë e të mësuarit të makinerive për të krijuar video realiste, shpesh të të famshmëve ose politikanëve. Për aktorët që nuk mund të aktrojnë më, teknologjia ka potencialin të ndryshojë lojën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?