Champions League, Chelsea ngjitet në krye, Milani akuza gjyqtarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndeshjet e së martës në Champions League kanë regjistruar rezultate surprizë, ku bie në sy humbja e Juventusit ndaj Makabi Hajfa apo barazimi i Sitizëns në Kopenhagen.

Skuadra e Alegrit u mposht në Izrael, teksa vendasit gjetën dy herë rrjetën me Atzilin. Në të njëjtin grup, PSG barazoi me Benfikën duke mos ja dalë të mposhtë portugezët edhe në ndeshjen e dytë.

Mançester Siti ka siguruar kalimin më tej në Champions edhe pse në ndeshjen e së martës barazoi pa gola ndaj Kopenhagenit. Në Itali, Milani ka zhgënjyer sërish ku është mposhtur 0-2 nga Çelsi, në një ndeshje ku nuk munguan episodet dhe kartonat.

- Advertisement -

Tomori u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 18’ ku dhe shkaktoi një penallti që u shndërrua në gol nga Zhorzhinjo.

Goli i Obamejang mbylli llogaritë duke zbritur Milanin në vendin e tretë. Ndeshja mes Zagrebit dhe Salzburgut u nda në barazimin 1-1. Reali i Madridit gjithashtu ka marrë një barazim në minutat e fundit ndaj Shaktarit me golin e Rudiger, ndërkohë që Lajpcig fitoi sërish ndaj Selltikut dhe shton shpresat për kualifikim.

Ndërkohë ndeshja tjetër e luajtur në Gjermani mes Dortmundit dhe Sevillas u nda në barazim, me gjermanët që qëndrojnë të dytët, ndërkohë në sfidën e ardhshme kanë përballë ekipin e Guardiolës.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

TË FUNDIT

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...

Samiti i OSBE në Shkup/ Ministri Hasani takon sekretarin e Jashtëm Britanik Cameron

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, po merr pjesë në takimin e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, që mbahet në...

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×