Chelsea nuk heq dorë nga Enzo Fernandez

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Chelsea raportohet se do të ringjallë interesin e tyre për fituesin e Kupës së Botës Enzo Fernandez pasi nuk arritën të bien dakord për nënshkrimin e tij nga Benfica në fillim të këtij muaji.

“The Guardian” raporton se “Blutë” do të kthehen sërish në garë për mesfushorin, kontrata e të cilit përmban një klauzolë lirimi prej 106 milionë funte.

Fernandez ishte njëri nga emrat kyç në suksesin e Argjentinës në Kupën e Botës 2022 dhe u shpall Lojtari më i mirë i ri i Botërorit. Raporti pretendon se Benfica nguron të shesë për një çmim më të ulët se klauzola e tij e lirimit dhe dëshiron ta mbajë atë të paktën deri në fund të sezonit, edhe pse Fernandez i ka thënë në mënyrë të përsëritur klubit se dëshiron të bashkohet me Chelsean, raporton KosovaPress.

- Advertisement -

I mbetur prapa në mesin e tabelës së Premier Ligë, Chelsea nuk ka kursyer shpenzimet në përpjekje për të forcuar skuadrën e tyre gjatë gjithë janarit. Ata i morën Arsenalit nënshkrimin e Mykhailo Mudryk, ndërsa kanë përfunduar gjithashtu marrëveshje për lojtarë si Joao Felix, Benoit Badiashile dhe Noni Madueke.

Përkundër këtyre ofrimeve, reparti i mesfushës mbetet një shqetësim, derisa trajneri Graham Potter me shumë lojtarë të lënduar nga ky repart.

Chelsea ka gjithashtu interesim për Moises Caicedo dhe Alexis Mac Allister, të dy lojtarë të Brightonit, por duket se një marrëveshje për Fernandez është prioriteti i tyre.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty...

Sulmohen 2 shqiptarë në Mitrovicë

Dy shqiptarë janë sulmuar fizikisht nga disa serbë në Mitrovicë. Gazetari i Euronews Albania Xhemail Rexha raportoi se dy shqiptarët janë dhunuar fizikisht nga një...

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

TË FUNDIT

Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty...

Sulmohen 2 shqiptarë në Mitrovicë

Dy shqiptarë janë sulmuar fizikisht nga disa serbë në Mitrovicë. Gazetari i Euronews Albania Xhemail Rexha raportoi se dy shqiptarët janë dhunuar fizikisht nga një...

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×