City ‘shkërmoq’ Bajernin, Interi hap të sigurt drejt gjysmëfinales

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Manchester City ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë çerekfinale të kësaj gare, skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola shënoi fitore 3-0 ndaj Bayern Munichit.

Manchester City e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale, falë një goli të bukur të shënuar nga Rodri nga distanca, në minutën e 27-të.

- Advertisement -

Dy golat tjerë për vendasit erdhën në pjesën e dytë dhe brenda shtatë minutave.

Fillimisht shënoi Bernardo Silva në minutën e 70-të, kurse Erling Haaland në minutën e 77-të. Erling Haaland ka regjistruar një tjetër rekord të madh duke shënuar 45 gola në këtë sezon në të gjitha garat. 22-vjeçari është bërë futbollisti me më së shumti gola të shënuara brenda një sezoni nga një klub i Premier Ligës, përfshirë të gjitha kompeticionet.

Në ndeshjen tjetër Benfika-Inter, italianët shënuan një fitore të pastër duke hedhur nje hap drejt kualifikimit për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë çerekfinale të kësaj gare, skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi shënoi 2 gola

Golat e fitores Inter i shënoi  gjatë pjesës së dytë.

Nicolo Barella shënoi fillimisht me kokë në minutën e 51-të, teksa Romelu Lukaku u tregua i saktë nga penalltia në minutën e 82-të.

Ndeshjet  e kthimit do të zhvillohen më daët 19 prill.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

TË FUNDIT

Simpatizantët e Belerit protestë në GJKKO, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në formë proteste para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×