De Biasi analizon kombëtaren: Interesi i të gjithëve duhet të jetë mbi atë personal

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Humbja me Izraelin i dha fund shpresave të Shqipërisë për t’u renditur në krye të grupit në Ligën e Kombeve.

Një ndeshje e karakterizuar nga gabimet individuale, të cilat patën ndikim të drejtpërëdrejt.

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biasi, pohoi në një lidhje të drejtpërdrejtë në Euronews Albania se skuadra ishte nën presion, e si rrjedhojë nuk zhvilloi një ndeshje 100%.

- Advertisement -

“ E pashë ndeshjen me Izraelin, në fillim kombëtarja nuk i shprehu cilësitë, kishte shumë presion. Ndeshja nuk nisi mirë, pjesa e dytë skuadra e rriti nivelin, sidomos me golin e Uzunit. Mendova do mbyllej në barazim, por gabimi individual u mohoi pikët. Në futboll nuk mund të hidhen hipoteza, pasi çdo ndeshje ka aspekte të ndryshme.

Reja bëri gjithçka brenda kapaciteteve, është person serioz, por nuk mori rezultatin që kërkonte. Shqipëria mbetet skuadër me vlerë, me lojtarë me eksperiencë të cilët luajnë në kampionatet e mëdha evropiane”, tha ai.

Tekniku de Biasi rikthen në vëmendje dhe arritjen e vitit 2016 në fazën e grupeve të Evropianit. Sipas tij, i gjithë grupi i lojtarëve duhet të luftojnë për interesin e përbashkët dhe të kenë angazhim maksimal.

“Kur arritëm të shkonim në Evropian ishte diçka e jashtëzakonshme, nuk besonim se do ia dilnim. Por kur mblidhen të gjithë ia del. Kur vendoset interesi i të gjithëve mbi ato personale gjithçka arrihet. Unë besoj se Edi Reja ka kaluar beteja të shumta me suksese e dështime. Tek e fundit unë jam nga ana e trajnerit që besoj se ka eksperiencën për të dhënë një dorë në situate të tilla”, theksoi italiani.

Ndër të tjera, ish-trajneri i kuqezinjve ka vlerësuar kundërshtarin e radhës për Shqipërinë, Islandën e cila është nëj skuadër me nivel.

Shqipëria dhe Islanda përballjen mbrëmjen e së martës në Air Albania në orën 20:45.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lëvizjet e ushtrisë serbe drejt vijës kufitare me Kosovën, reagon qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate, të shtunën, ka treguar se lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të Kosovës janë bërë në tri drejtime,...

Gjendet tjetër sasi e konsiderueshme armatimesh në veri të Kosovës

Prishtinë, 30 shtator 2023 Policia e Kosovës në vazhdën e realizimin të detyrave dhe aktiviteteve policore, pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në fshatin Banjskë,...

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

TË FUNDIT

Lëvizjet e ushtrisë serbe drejt vijës kufitare me Kosovën, reagon qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës përmes një komunikate, të shtunën, ka treguar se lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të Kosovës janë bërë në tri drejtime,...

Gjendet tjetër sasi e konsiderueshme armatimesh në veri të Kosovës

Prishtinë, 30 shtator 2023 Policia e Kosovës në vazhdën e realizimin të detyrave dhe aktiviteteve policore, pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në fshatin Banjskë,...

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×