Deputeti rus-Putinit: Të pushtojmë Stambollin, të përfitojmë nga kriza në Turqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, Anton Gerashchenko, ka publikuar në Tëitter një video të një deputeti rus i cili këshillon presidentin Putin që të pushtojë Srambollin.

Në video dëgjohet deputeti rus, Semyon Bagdasarov, i cili thotë se Rusia duhet të përfitojë nga kriza në shtetin turk e shkaktuar nga tërmeti dhe të aneksojë territoret e veta.

Ai Këshillon Moskën se është momenti që Turqia të largohet nga Azia Qëndrore.

- Advertisement -

“Të dërgojmë forca të caktuara në Turqi, ta marrim Kostandinopojën se qyteti “historikisht na përket neve. Le të përfitojmë nga kjo. Kriza duhet të përfundojë me shembjen e Turqisë dhe aneksimin e këtyre territoreve”, tha Bagdasarov.

Postimi në Twitter i Anton Gerashchenko

Semen Bagdasarov, deputeti rus i parlamentit, sugjeroi që të shfrytëzohet katastrofa në Turqi e shkaktuar nga tërmetet – t’u merret Stambolli dhe t’i bashkohet Rusisë.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kapen me 10 kg heroinë në taksi, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vëllezër shqiptarë, 29 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke me akuzën për trafik droge. Arrestimi u bë gjatë një operacioni të Prokurorisë...

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

TË FUNDIT

Kapen me 10 kg heroinë në taksi, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Dy vëllezër shqiptarë, 29 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke me akuzën për trafik droge. Arrestimi u bë gjatë një operacioni të Prokurorisë...

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

“Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence”, propozimi i ekspertit

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×