English

Devijohet trafiku për një javë te mbikalimi i TEG-ut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar qytetarët se për një javë do të devijohet trafiku te mbikalimi i TEG-ut.

- Advertisement -

Prej datës 15 deri më 22 prill, nga ora 22:00-06:00, trafiku do të devijohet gjatë natës, kohë në të cilin do të kryhen punimet, teksa gjatë ditës qarkullimi do të jetë i hapur për mjetet në rrethrrotullim.

Sipas njoftimit të bërë publik nga ARRSH, mjetet që do të vijnë nga Elbasani do të lejohen që të kalojnë në rrugën pas “TEG-ut”, ndërsa ata që vijnë nga Unaza Lindore do të lejohen vetëm të kthehen djathtas në drejtim të Tiranës.

Mjetet e vogla që do të vijnë nga Tirana do të kthehen në mbikalimin “Mjull Bathore”.

Ndërkohë, mjetet e rënda do të parkohen në segmentin “Mjull Bathore-TEG” dhe kalimi i tyre në rrethrrotullim do të bëhet gjatë një intervali kohe të caktuar.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×