English

Dhjetëra kafshë të ngordhura u hodhën para një dyqani në Angli, policia nis hetimet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trupat e rreth 50 lepujve të ngordhur si dhe kafshë të tjera të ngordhura u zbuluan nga një anëtar i stafit që kishte shkuar për të hapur dyqanin e komunitetit Broughton herët të premten në mëngjes.

- Advertisement -

“Ishte një shtrat, ai ishte i mbuluar me lepuj të ngordhur, gjatë gjithë rrugës përgjatë këtij shtrimi këtu, tmerrues,” tha arkëtari i dyqanit Mike Hensman për Sky News.

“Dhe në derë kishte një grabitqar të ngordhur, zog grabitqar dhe një buf i ngulur në dorezat e derës. Kishte gjak kudo.”

Sipas Sky News nuk është hera e parë që zona lokale është vënë në shënjestër. Kufomat e fazanëve, pulave dhe lepujve u hodhën jashtë shkollës fillore Awbridge, rreth gjashtë milje nga Broughton, muajin e kaluar.

Tony Lowry, një kujdestar lokal i kafshëve të egra dhe ruajtjes beson se grupet kriminale rivale që udhëtojnë nga jashtë zonës janë fajtorë.

“Ata thjesht i hedhin dhe e bëjnë këtë për efekt sepse dikush do t’i gjejë dhe ata e dinë se do të shkaktojë zemërim dhe është – është e egër ajo që bëjnë,” tha ai.

“Kemi pasur raste kur drerit i janë prerë veshët për të vërtetuar se i kanë marrë, i kanë hequr. Ne gjejmë grumbuj kafshësh pa veshë, siç kemi bërë në të kaluarën. E tmerrshme. Unë jam një fshatar, unë jam një rojtar i gjahut dhe kështu puna ime përfshin vrasjen, por kjo është thjesht vrasje pa asnjë arsye.”

Policia e Hampshire po heton incidentin në Broughton. Këshilltarja lokale konservatore, Alison Johnston, thotë se forcat në të gjithë vendin duhet të fokusohen më shumë në krimin rural.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?