Dhunimi i të moshuarës në Pejë, merren në pyetje stafi i azilit dhe të moshuarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjatë ditës së sotme do të merren në pyetje i gjithë stafi i azilit në Pejë dhe banorët që jetojnë aty, pas ngjarjes së rëndë të dhunimit të një prej të moshuarve.

Gazetari kosovar Gjoci raporton se edhe më herët ka pasur pretendime se në këtë shtëpi pleqsh kishte dhunë.

Një pretendim ka ardhur nga një ish-punëtore e kësaj qendre dhe nga një familjar i një të moshuari, të cilët kanë denoncuar dhunën ndaj pleqve.

- Advertisement -

E moshuara, e cila u dhunua nga punonjëset e qendrës, ndodhet në banesën e vajzës së saj; është në gjendje të mirë shëndetësore.

Policia e Kosovës ka arrestuar infermieren që shfaqet në video dhe një person tjetër.

Pronari i azilit deklaroi se nuk ishte në dijeni të dhunës dhe se për rastin në fjalë ndjente vetëm mllef.

Politikanë e figura publike reaguan gjithashtu. Presidentja Vjosa Osmani e cilësoi të papranueshme dhunën dhe kërkoi vënien para përgjegjësisë të personave përgjegjës.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

TË FUNDIT

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×