Disiplina dënon Kukësin, gjobë dhe 4 ndeshje pa tifozë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Incidenti i regjistruar në përballjen mes Kukësit dhe Partizanit nuk ka i ka shpëtuar Komisionit të Disiplinës i cili ka dënuar verilindorët.

Në një njoftim bëhet me dije se skuadra kuksiane është dënuar me gjobë në masën 100 mijë lekë dhe 4 ndeshje pa tifozë.

Përgjatë përballjes mes dy klubeve të zhvilluar më 19 shtator, njëri prej tifozëve të skuadrës blu goditi sulmuesin Tedi Cara me një shishe ujë të ngrirë, duke i shkaktuar dëmtime në fytyrë. Si pasojë, 22-vjecari u detyrua të linte fushën e lojës dhe më pas mori ndihmë mjekësore.

- Advertisement -

Policia e Shtetit bëri identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorit, një 47-vjecari nga Kukësi. Ndërkohë ndeshja vijoi, teksa në përfundim ishin të kuqtë ata të cilët triumfuan me rezultatin 1-2.

Superliga shqiptare do të rikthehet më 30 tetor, ndërsa dy dita më pas zhvillohet derbi mes Tiranës dhe Partizanit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

TË FUNDIT

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...

Dëshmoi për rreth një orë në SPAK, Silva Bino: Isha për një punë

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino, është paraqitur mëngjesin e kësaj të marte në Prokurorinë e Posaçme. Mësohet se ajo ka...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×