English

Dy të vrarë nga bombardimet ruse në rajonin e Kharkiv

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy persona u vranë nga bombardimet ruse gjatë natës në rajonin Kharkiv të Ukrainës, tha të mërkurën një zyrtar i lartë ukrainas.

- Advertisement -

Kyrylo Tymoshenko, nënkryetari i zyrës së Presidentit të Ukrainës, tha se një ndërtesë banimi, një klinikë shëndetësore dhe një shkollë u goditën në qytetin e Kupiansk, shkruan CNN

Për muaj të tërë, bombardimet dhe sulmet me raketa ruse kanë shënjestruar infrastrukturën civile në pjesë të ndryshme të Ukrainës, duke përfshirë Kharkivin, ku trupat pushtuese ruse janë shtyrë nga kundërofensiva e Ukrainës.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?