E rëndë/ Gjendet e vdekur në pyll 12-vjeçarja, u vra nga shoqet e saj të mitura

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy fëmijë të mitur dyshohet se vranë shoqen e tyre 12-vjeçare, në një rast që ka tronditur mbarë Gjermaninë.

Viktima, e identifikuar si Louise, u gjet e vrarë me thikë pranë një shteg biçikletash në një pyll të dielën, pas një kontrolli masiv të policisë.

Prindërit e saj kishin ngritur alarmin kur ajo u zhduk një ditë më parë pasi kishte vizituar shokët e saj.

- Advertisement -

Të dyshuarit, janë dy fëmijë të moshës 12 dhe 13 vjeç, të cilët kanë rrëfyer vrasjen në qytetin perëndimor të Freudenberg, sipas policisë.

Duke cituar moshën e të dyshuarve, zyrtarët kishin refuzuar të jepnin detaje të mëtejshme mbi identitetin, gjininë apo motivin e tyre.

Megjithatë, Reuters tha se prokurori Mario Mannweiler i kishte referuar të dyshuarat si vajza.

Mannweiler u tha gazetarëve: “Ne duhet të supozojmë se krimi është kryer nga dy fëmijë nga rrethi i të njohurve të viktimës”.

Ai tha gjithashtu se Louise, nga Freudenberg, kishte vdekur për shkak të plagëve me thikë, por arma e krimit nuk është gjetur ende

“Nuk ka asnjë provë se dikush tjetër është i përfshirë në incident apo nëse ka ndodhur një sulm seksual”, shtoi Mannweiler.

Policia tha se Louise kishte disa plagë me thikë dhe se vdiq nga humbja e gjakut.

Të dyshuarit janë nën moshën e përgjegjësisë penale, e cila në Gjermani është 14 vjeç.

Ata nuk u arrestuan, por u morën në paraburgim në një zyrë të mbajtjes së personave të mitur

Banorët në qytetin e vogël, rreth 50 milje në lindje të Këlnit, ishin të tronditur dhe flamujt ishin në gjysmështizë.

Guvernatori i shtetit të Rhine-Westphalia, i cili përfshin Freudenberg, tha se ishte i tmerruar nga vrasja.

“North Rhine-Westphalia është në pikëllim,” tha Hendrik Wuest.

“Është e pakuptueshme dhe e padurueshme që fëmijët janë të aftë për akte të tilla të tmerrshme”, shtoi ai.

Wuest u zotua se autoritetet do të bënin gjithçka që mundeshin për të përcaktuar motivin dhe rrethanat e vdekjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×