English

Ekskluzive| Beleri zgjidhet eurodeputet, flet për Euronews babai: Fitoi demokracia!

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Babai i kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit, Petro, ka folur në një intervistë për gazetarin e Euronews Albania, Xhensil Shkëmbin, teksa djali i tij po shkon drejt fitores së mandatit të eurodeputetit, me partinë Demokracia e Re të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis në Greqi.

- Advertisement -

Petro tha se nuk po fiton djali i tij, por demokracia shqiptare dhe sipas tij, duhet të festojnë jo vetëm himariotët, por gjithë shqiptarët.

“Jam shumë i nuk fitoi djali im, por fitoi demokracia. Jo vetëm himariotët, por edhe shqiptarët do festojnë. Djali im është në burg, atë e ka drejtësia në dorë. Unë shpresat i kam që ai të dalë, nuk flas dot, s’kam fuqi”, tha Beleri.

Beleri sipas rezultateve të para renditet ndër tre kandidatët më të votuar për eurodeputetë, ku Demokracia e Re e Mitsotakis pritet të marrë 7 vende në Parlamentin Europian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?