Ekskluzive/ Ish-agjenti i KGB: Nga një aksident mund të përdoren armët bërthamore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jack Barsky, ish-agjent i KGB tha në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania se konflikti mes Rusisë dhe Ukrainës nuk ka gjasa të marrë fund së shpejti.

Ai paralajmëroi se rikthimi i retorikës bërthamore përbën një rrezik shumë  të madh, pasi në një situatë lufte do mjaftonte një aksident i thjeshtë që të përdoreshin armët bërthamore. Kjo sipas tij do sillte fundin e botës.

“Tani tensionet mes Perëndimit dhe Rusisë janë rritur dhe edhe po të ishte një situatë lufte, do mjaftonte një aksident i thjeshtë që të përdoreshin armët bërthamore. Personalisht mendoj se një sulm aksidental me armë bërthamore do kishte menjëherë një reagim dhe kjo do sillte fundit e botës dhe nuk e ekzagjeroj këtë. Në situatë lufte mund të vdesësh menjëherë dhe duhet të marrësh një vendim. Shpresoj që Rusia të ketë një protokoll modern kur duhet më shumë se një person për të marrë vendimin për të përdorur një armë bërthamore”, tha ish-agjenti.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×