Euronews Now me Bruna Çifligu-n

Euronews Now me Bruna Çifligu do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut nëpërmjet raportimit drejtpërsëdrejti duke pasqyruar dhe përditësuar lajmet që shikuesit kanë ndjekur gjatë ditës apo të lajmeve të ditës në vijim.

Euronews Now me Bruna Çifligu-n

Zhdukja e Vis Martinajt, Poli Hoxha: Disa gazetarë po i mëshojnë vrasjes së tij

Gazetari Poli Hoxha thotë se nuk ka asgjë të re në deklaratën e xhaxhait të Ervis Martinajt, i cili ka thënë se nipi i...

Sa kanë ndikuar “shtëpitë e barit” në perceptimin negativ të shqiptarëve

Emigranti shqiptar që jeton në Angli, Enkeleid Omi, në një intervistë për Euronews Albania, tha se perceptimi ndaj emigrantëve ilegalë shqiptarë në atë vend...

“Avni Rustemi vrasës me pagesë”, Shabani: Ka hyrë në librat e historisë me pushkë

Endri Shabani, kryetari i nismës “Thurje” i ftuar në Euronews Albania foli për protestën e zhvilluar sot tek sheshi “Avni Rustemi”, emri i të...

Mustafi tregon përse nuk lejohet flamuri shqiptar në Serbi

Ragmi Mustafi, kryetar i këshillit kombëtar shqiptar në Serbi, është shprehur se në Preshevë e kanë të ndaluar me ligj që të valvisin apo...

Trondit ish i përndjekuri: 2 mijë dëshmorë të LANÇ, jo 28 mijë

Besim Ndregjoni, kryetar Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë i ftuar në Euronews Albania tha se politikanët prej 32 vitesh japin shifra...

‘Kanë dështuar politikat e emigracionit’, emigranti shqiptar: Do protestojmë sërish

Emigranti shqiptar që jeton në Angli Enkeleid Omi, në një intervistë për Euronews Albania, theksoi se ditën e djeshme përveç festës që u organizua...

“Referendum për datën e Çlirimit”, Ndregjoni: Të jetë 8 maji i 1945-ës

Besim Ndregjoni, kryetar Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë tha në Euronews Albania se 29 Nëntori nuk duhet të shpallej Ditë e...

Ish i përndjekuri: I tmerrshëm urimi i Yuri Kim për 29 Nëntorin

Besim Ndregjoni, kryetari Mbarëkombëtar i të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë i ftuar në Euronews Albania komentoi statusin e ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim...

Ndregjoni: 29 nëntori i barabartë me datën 7 prill të pushtimit fashist

Ish i përndjekuri politik Besim Ndregjoni ka folur për në lidhje me simbolikën dhe përplasjet për 29-nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë. Në një intervistë...