English

“Të fortët e Vlorës kanë kërcënuar vajzën”, Hoxha: Vihet re dembelizmi i policisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Rithemelimit të Vlorës, Artid Hoxha tha në një intervistë për Euronews Albania se ata që cilësohen si të fortët e Vlorës, kanë kërcënuar vajzën e përdhunuar në këtë qytet nga një grup djemsh.

- Advertisement -

Sipas tij kjo ngjarje ka shënjuar Vlorën, ndërsa theksoi se familjarët e djemve që kanë abuzuar me 26-vjeçares janë përpjekur ta mbulojnë krimin.

“Po mos të ishte për gazetarët, kjo ngjarje do të mbetej e izoluar, për mos të thënë që nuk do përmendej fare. E imagjinoni në çfarë gjendje do ishte 26-vjeçarja nëse kjo ngjarje dhe denoncimi që ajo do të kishte bërë ndaj atyre të rinjve nuk do të merrej fare në trajtim as nga organet e Policisë së Shtetit dhe as nga organet hetuese të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, megjithatë këtu dua të ritheksoj përsëri dembelizmin e organeve ligjzbatuese përsa i përket procedurave që duhet të kishin kryer në momentin e ardhjes së denoncimit nga kjo 26-vjeçare,” – u shpreh Hoxha.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×