English

Presion politik ndaj gjykatave! Boçi: Rama e ka faktuar që do eleminimin e opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nënkryetari i Rithemelimit, Luçiano Boçi tha në një intervistë për Euronews Albania se sulmet ndaj Berishës janë të dirigjuara nga Edi Rama dhe çështja që i është hapur Berishës më drejtësinë është si pasojë e synimit të kryeministrit për të eleminuar opozitën.

- Advertisement -

Sipas tij, diçka të tillë Rama e ka dëshmuar shpesh me veprimet e tij dhe masat që ka marrë për të përçarë demokratët.

“Përgjatë këtyre dy viteve, Edi Rama në objektivin e tij dhe në shprehjet e veprimet ka në synim eliminimin e opozitës, ka synim goditjen e kreut të Partisë Demokratike. E ka nisur historinë e tij me lobimin e pistë, tashmë të shpërfaqur në çështjen McGonigal që shpresojmë të jetë objekt i SPAK-ut, siç është kërkuar. E  ka treguar në luftën e pa princip që ka bërë në parlament dhe e ka treguar në situatat zgjedhore duke grabitur, duke goditur opozitën, duke i penguar statusin juridik nëpër gjykata të cilat ai i ndikon dhe i kontrollon sepse tashmë prej dy vitesh logoja dhe vula e Partisë Demokratike endet gjykatave, ndërkohë që vetë demokratët, sipas statutit të Partisë Demokratike kanë vendosur që kryetari i Partisë Demokratike të jetë zoti Berisha,” – u shpreh Boçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×