Eksperti Elezi: Ambientalisti Ferruni nuk mund të ndërhyjë në çështjet energjitike

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i sigurisë, Eduard Elezi deklaroi se çmimi i energjisë elektrike nuk duhet rritur, teksa shtoi se nga qeveria ka pasur një keqmenaxhim.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Elezi u shpreh se ambientalisti Lavdosh Ferruni nuk mund të ndërhyjë në çështjet energjitike, por të flasë për ndotjen e mjedisit.

“Unë mendova se do të ketë një diskutim mjedisor zotëria, por ai futet në fushën energjitike pa e njohur fare këtë sektor të energjisë elektrike. Pjesa e tarifave që thotë zotëria, ai nuk e njeh fare, që thotë të rritet çmimi. Ka një keqmenaxhim të vitit 2021 dhe 2022 në lidhje me kaskadën e Drinit.

- Advertisement -

Ka edhe një keqmenaxhim në tenderat që kanë bërë për energjinë elektrike. Zotëria mund të flasë për ndotjen e ambientit, por nuk futet dot te tarifa e energjisë elektrike”, theksoi ai.

Ndërsa, Ferruni thotë se çmimi i energjisë elektrike për familjarët që konsumojnë mbi 800kw në muaj, duhet të kishte hyrë në fuqi në tetor.

Sipas tij, kjo do të bënte që familjet shqiptare të kursenin energji dhe konsumi i tyre të shkojë nën fashën 800kw.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është vendosur të kryet të martën në orën 13:30. Vijon...

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

TË FUNDIT

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është vendosur të kryet të martën në orën 13:30. Vijon...

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

Deputeti socialist, Erion Braçe ka folur sa i takon debatit për arrestimin e sekretares së përgjithshme te Shëndetësia. Në fjalën e tij në Kuvend, referuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×