English

Ekspozita personale e Fatmir Tufinës, e fundit për këtë vit në galerinë FAB

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izolimi për shumëkënd është i tmerrshëm, ndrydhës dhe kufizues, por për një piktor duket se është asgjë tjetër veçse një mundësi e mirë për të rrëmbyer kavaletin e për të hedhur në telajo gjendjen.

- Advertisement -

”Gjendje” titullohet edhe ekspozita personale e piktorit Fatmir Tufa, e çelur së fundmi në galerinë FAB

Një prerje mes Picasos dhe Huan Gris, apo një sërë piktorësh të tjerë të njohur. Në tablotë e ekspozuara mbizotërojnë skenat dinamike herë të paraqitura përmes gravurës e herë përmes teknikës së vajit në kanavacë. 

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri në datë 31 dhjetor dhe është përmbyllësja e një viti kalendarik të pasur me ekspozita në galerinë FAB.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?