English

Elon Musk bëhet personi i parë që humbet 200 miliardë dollarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Miliarderi Elon Musk ka thyer një rekord të ri.

- Advertisement -

Themeluesi i Tesla-s dhe pronari i Twitter-it është bërë personi i parë në histori që ka humbur 200 miliardë dollarë nga pasuria e tij neto, sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg.

Humbja prej shumë miliardë dollarësh vjen pasi Musk, 51 vjeç, në vitin 2021 u bë personi i dytë që grumbulloi një pasuri më shumë se 200 miliardë dollarë, pas themeluesit të Amazon, Jeff Bezos.

Vlera neto e pasurisë së Elon Musk arriti kulmin në nëntor 2021, ku kapi shifrën e  340 miliardë dollarëve.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×