English

Elon Musk heq dorë nga shitja e aksioneve të Tesla-s

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtuesi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk ka thënë se nuk do të shesë më nga aksionet e tij në kompani për dy vitet e ardhshme.

- Advertisement -

Musk, i cili themeloi prodhuesin e automjeteve elektrike, po fliste në një bisedë audio në Twitter Spaces kur tha se ekonomia ka të ngjarë të jetë në një “recesion serioz” vitin e ardhshëm.

Bordi i Tesla-s është i hapur ndaj mundësisë së kthimit të aksioneve, tha ai, por kjo do të varet nga sa i keq është recesioni.

Miliarderi, i cili gjithashtu zotëron Twitter dhe SpaceX, ka thënë më parë se nuk do të shesë më aksione të Tesla-s por vazhdonte të bënte të kundërtën.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?