“EURO 2024′, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do luajnë kundër Bjellorusisë në Serbi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

UEFA ka vendosur që ndeshja mes Zvicrës dhe Bjellorurisë, e vlefshme për eleminatoret e kampionatit evropian “EURO 2024”, të zhvillohet në Novi Sad të Serbisë.

Në faqen e saj zyrtare, UEFA ka vendosur stadiumin “Karadjodje” si vendin ku do luhet kjo sfidë, më 25 mars të vitit 2023.

Ky vendim vjen pasi Bjellorusia nuk ka të drejtë t’i zhvillojë ndeshjet në territorin e saj. Perëndimi ka sanksionuar Bjellorusinë pas mbështetjes që i ka dhënë Rusisë në pushtimin e Ukrainës.

- Advertisement -

Kjo do të jetë një tjetër sfidë e rëndësishme për futbollistët shqiptarë që përfaqësojnë Zvicrën, Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën.

Ata të dy ishin pjesë e Zvicrës edhe në ndeshjen që e eliminoi Serbinë nga Kupa e Botës në Katar.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

TË FUNDIT

Dodik vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

Kurti: Nëse Serbia kalon pandëshkuar, do ta përsërisë krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës për sanksionim dhe ndëshkim të Serbisë nga faktori ndërkombëtar për sulmin ndaj...

A do shtoj Shqipëria trupa ushtarakë në Kosovë? Rama: Shikoni filmin “Golda”

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të enjte në një konferencë për mediat, ku i pyetur nëse Shqipëria si anëtare e NATO-s do të shtojë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×