Fernando Santos, trajneri i ri i Polonisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Polonia, kundërshtari i parë i Shqipërisë në kualifikueset e Euro 2024, ka prezantuar sot Fernando Santos si trajnerin e saj.

Përfaqësuesja polake kishte mbetur pa trajner që pas Botërorit dhe në fund zgjedhja ka rënë mbi trajnerin i cili i dha Portugalisë titullin Kampion Europe në vitin 2016.

Fernando Santos raportohet se ka firmosur deri në fund të Botërorit 2026.

- Advertisement -

“Kombëtarja ka shumë lojtarë cilësorë, është ndër më të mirat në botë. Është një nder për mua të vazhdoj karrierën time në një vend kaq të madh. Nga sot jam polak, jam njëri prej jush. Dhe ne do të bëjmë gjithçka për t’u dhënë polakëve shumë gëzim.

Do të duhet shumë punë, por ne jemi gati për të. Do të jetoj në Varshavë, dua të njoh mirë vendin, kulturën dhe mentalitetin e polakëve.”, tha Santos gjatë prezantimit të tij.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Komandanti i KFOR përgëzon ushtarët e lënduar: Parandaluat viktima të shumta civile

Komandantit i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, vizitoi këtë të premte më 1 qershor ushtarët e lënduar italianë në kampin Villagio Italia në Pejë,...

Bëri për spital 36-vjeçarin grek, vetë-dorëzohet në polici boksieri shqiptar

Është dorëzuar në polici boksieri shqiptar, Migen Pepa, i cili 7 ditë më parë bëri për spital 36-vjeçarin Thanos Adam pas një sherri. Sipas raportimeve...

“Ka mision”, Mirela Karabina: Pse rikthimi i Bashës ndryshon nga i Berishës

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike ishte e ftuar këtë të enjte në Euronews Albania ku komentoi rikthimin në publik të Lulzim Bashës. Ajo...

TË FUNDIT

Komandanti i KFOR përgëzon ushtarët e lënduar: Parandaluat viktima të shumta civile

Komandantit i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, vizitoi këtë të premte më 1 qershor ushtarët e lënduar italianë në kampin Villagio Italia në Pejë,...

Bëri për spital 36-vjeçarin grek, vetë-dorëzohet në polici boksieri shqiptar

Është dorëzuar në polici boksieri shqiptar, Migen Pepa, i cili 7 ditë më parë bëri për spital 36-vjeçarin Thanos Adam pas një sherri. Sipas raportimeve...

“Ka mision”, Mirela Karabina: Pse rikthimi i Bashës ndryshon nga i Berishës

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike ishte e ftuar këtë të enjte në Euronews Albania ku komentoi rikthimin në publik të Lulzim Bashës. Ajo...

Lufta në Ukrainë dominon samitin, Zelensky apel BE dhe NATO për anëtarësimin

Lufta e Rusisë në Ukrainë ka dominuar agjendën e takimit të dytë të Komunitetit Politik Evropian në Moldavi. Presidenti Volodymyr Zelensky ishte mes 50...

Sërish sulme në Rusi, bombardohet rajoni i Belgorodit, Moska akuzon Ukrainën

Autoritetet në Rusi kanë deklaruar se një person mbeti i plagosur si pasojë e bombardimit të një qyteti në rajonin e Belgorodit. Televizioni shtetëror...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×