“Flamurtari në ditët e errëta”, Idrizi komenton situatën: Në Vlorë nuk ka lepuj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditëlindja e 100-të e gjen klubin shumësportësh Flamurtari jo në ditët e tij më të mira. Skuadra e futbollit vijon luftën në Kategorinë e Parë, me synim rikthimin në elitë.

Situatën në fjalë e pranon dhe vetë administratori Sinan Idrizi.

“Flamurtari në aspektin futbollistik është në ditët më të këqija, është në fundin e itj. Në aspektin e qytetarisë është në majë, disa s’duan ta kuptojnë. Do ngjitemi në majë, futbolli dhe infrastruktura do bëhen bashkë”- tha Idrizi.

- Advertisement -

Më tej, Idrizi ka folur dhe për përballjen më interesante, atë ndaj Dinamos.

“Ndeshja me Dinamon është rutinë, jo më kryesorja. Më kryesore është ajo në Pukë, cunat i kemi profesionistë, por në Vlorë nuk ka lepuj të lagur, nuk ka lepuj”- shtoi ai.

Në qytetin e Vlorës pritet të zhvillohen disa evente sportive në kuadër të 100 vjetorit të klubit kuqezi, ndërsa nuk do të mungojë as një miqësore mes futbollsitëve të viteve 80’.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

TË FUNDIT

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sulmi në Veri, Sveçla: Ka më shumë terroristë serbë të vrarë se shifra zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi për mediat se mund të ketë më shumë terroristë serbë të vrarë në veri. “Aksioni...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×