Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville.

Në video shihet autorja e sulmit, Audrey Elizabeth Hale, e cila mbërrin në ambientet e shkollës me automjetin e saj dhe më pas hynë e armatosur me tre armë në shkollë.

Me kapele të kuqe, jelek antiplumb dhe armët në dorë, 28-vjeçarja futet në ambientet e brendshme të shkollës dhe kërkon klasat ku ndodhen nxënësit.

- Advertisement -

Si pasojë e të shtënave u vranë 3 fëmijë dhe tre punonjës të shkollës.

28-vjeçarja që u identifikua si transgjinore, u përshkrua nga zyrtarët si një “e vetmuar”, që jetonte në Nashville dhe ishte e armatosur me dy pushkë dhe një pistoletë.

Ajo u ekzekutua nga forcat e policisë, ndërkohë që për rastin ka reaguar dhe presidenti Biden.

Ai tha se SHBA duhet të bëjë më shumë për të mbrojtur shkollat dhe i bëri thirrje Senatit të miratojë ndalimin e armëve sulmuese – që do të kriminalizonte shitjen, prodhimin, transferimin, posedimin ose importimin e ditur të shumë llojeve të armëve gjysmë automatike dhe “me kapacitet të madh”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjobë 100 mijë € fasonërisë, lihet në burg 46-vjeçari. Mohon akuzat: Punoj në gurore

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për Edmond Arapin, personi që porositi shpërthimin me tritol pranë një fasonërie në...

Çfarë po ndodh me euron? Monedha evropiane në pikiadë, kap rekordin historik

Monedha Europiane po bie në rënie të lirë, duke u këmbyer këtë të premte 108.4 lekë, në kursin e Bankës së Shqipërisë. Në të njëjtin...

Ish-drejtori i policisë: Kurti trim, do votohet dhe 10 vite të tjera! SHBA gaboi

Ish-drejtori i policisë, Shemsi Prençi tha në një intervistë për Euronews Albania se Albin Kurti edhe për 10 vite do jetë politikani më i...

TË FUNDIT

Gjobë 100 mijë € fasonërisë, lihet në burg 46-vjeçari. Mohon akuzat: Punoj në gurore

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg" për Edmond Arapin, personi që porositi shpërthimin me tritol pranë një fasonërie në...

Çfarë po ndodh me euron? Monedha evropiane në pikiadë, kap rekordin historik

Monedha Europiane po bie në rënie të lirë, duke u këmbyer këtë të premte 108.4 lekë, në kursin e Bankës së Shqipërisë. Në të njëjtin...

Ish-drejtori i policisë: Kurti trim, do votohet dhe 10 vite të tjera! SHBA gaboi

Ish-drejtori i policisë, Shemsi Prençi tha në një intervistë për Euronews Albania se Albin Kurti edhe për 10 vite do jetë politikani më i...

Del në ankand lapsi që Eva Braun i dhuroi Hitlerit, sa vlerësohet të shitet

Një laps i mbështjellë me pjesë argjendi që supozohet se i përkiste Adolf Hitlerit do të dalë në ankand në Belfast muajin e ardhshëm....

SPAK kërkon 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit

SPAK ka kërkuar dënimin me 4 vjet burg për gjyqtaren e Elbasanit Zamira Vyshka. Për shkak të gjykimit të shkurtuar i ulët 1/3 e dënimit...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×