“Godisni Francën”- Ekspertët rusë diskutojnë rifillimin e testimeve bërthamore

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat ndërkombëtare kanë shfaqur pamjet e ekspertëve rusë që diskutojnë idenë e rifillimit të testimit bërthamor dhe kryerjes së sulmeve bërthamore parandaluese.

Klipi, i cili u shpërnda nga gazetarja e Daily Beast, Julia Davis, tregon propagandistin rus Vladimir Solovyov dhe panelistët e tij që ndajnë mbështetjen e tyre për testimin bërthamor.

Nga pamjet shihet njëri prej protagonistëve, i cili pretendon se Kremlini po bënte një “gabim të madh” duke mos i zhvilluar testimet bërthamore parandaluese.

- Advertisement -

Gjatë diskutimit, një zyrtar i Dumës së Shtetit tha se megjithëse ai nuk ishte “specialisti i madh” në testimin bërthamor, gjykonte se sulmet duhet të fillonin shumë shpejt.

“Zona ku ne kemi barazi të dukshme është në kokat bërthamore.

Ne po bëjmë një gabim të madh duke mos e përmirësuar këtë fushë. Duhet të perfeksionohet me gjëra të reja të zhvilluara. Ne duhet ta ekspozojmë atë dhe të mos kemi frikë prej saj.

Bëni një goditje kundër Francës dhe gjithçka ka mbaruar. Të gjithë do të fusin bishtin, ju siguroj. Askush nuk do të dojë të ndërhyjë,” shtoi ai.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Reldar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

TË FUNDIT

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...

Deputetët e opozitës po bëjnë pazare për postin! Ja çfarë zbulon gazetari

Gazetari Reldar Deda ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth situatës pas zgjedhore në Partinë Demokratike dhe grupimin...

Asgjësohen 285 bimë kanabis në Krujë, arrestohet 1 person, në kërkim djali i tij

Një person është arrestuar në Krujë dhe djali i tij është shpallur në kërkim, pasi në banesën e tij në Nikël të Krujës kishin...

Eksperti zbardh planet e Vuçiç për veriun e Kosovës

Analisti Drizan Shala, foli në lidhje me situatën e tensionuar në Veri të Kosovës, duke thënë se 700 pjesëtarët e NATO-së dhe të KFOR...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×