Humbi 3 fëmijët nga tërmeti, mesazhi prekës i babait: Viktima të lakmisë sonë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një dëshmi e trishtë e një babai që humbi 3 fëmijët e tij nga tërmeti vjen nga Turqia.

Osman Demirel, një banor i qytetit të Kahramanmarasit, tha se është lakmia e njerëzve ajo e cila e rriti shkallën e fatkeqësisë natyrore në Turqi.

Teksa shpjegoi dhimbjen e madhe që ka përjetuar, Demirel e drejtoi gishtin drejt njerëzve për këtë tragjedi: “Ne jemi bërë viktima të lakmisë dhe ambicieve tona”, tha ai.

- Advertisement -

Duke shtuar: “Kemi paguar mijëra lira për shtëpitë që nuk vlejnë aq shumë. Prandaj jemi bërë viktima të mosmirënjohjes dhe lakmisë sonë. Zoti na kujtoi se është pronar i pronës”.

Si pasojë e tërmetit ndërtesa 6 katëshe ku banonte familja e tij, u shkatërrua plotësisht.

Demirel, i cili banonte në atë pallat, mundi t’i shpëtonte tragjedisë pasi ishte në punë në atë orar.

Tre fëmijët e tij humbën jetën në rrënoja, ndërkohë që gruaja e tij shpëtoi vetëm me disa lëndime të lehta trupore.

Si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që goditi vendin, Turqia ka regjistruar mbi 38 mijë viktima dhe mijëra të tjerë të plagosur.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministri serb i Mbrojtes falënderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

Përplasjet e “çunave të Londrës”, organizatori: Telefonata që alarmoi policinë

Enkeleid Omi, organizator i tubimit në Londër ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur për ngjarjen që pasoi festën...

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

TË FUNDIT

Ministri serb i Mbrojtes falënderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

Përplasjet e “çunave të Londrës”, organizatori: Telefonata që alarmoi policinë

Enkeleid Omi, organizator i tubimit në Londër ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur për ngjarjen që pasoi festën...

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

“S’kuptoni nga politika e jashtme”, Vuçiç sulmon opozitën: Hoqa 28 njohje të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka mbrojtur politikën e jashtme të qeverisë së tij lidhur me Kosovën përballë kritikave të opozitës. Në një intervistë për...

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×