English

IKMT gjobit me 1 mln lekë subjektin që tregtonte dru në Korçë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit gjatë një aksioni të zhvilluar së fundmi në Korçë, ka konstatuar shkelje në një subjekt që tregton dru zjarri.

- Advertisement -

Sipas burimeve bëhet me dije se ky subjekt ka shkelur kontratën me Bashkinë e Korçës, duke tregtuar privatisht dru zjarri.

Sipas dokumentit zyrtar, thuhet se subjektit i është vendosur gjobë prej 1 milion lekësh të vjetra si dhe pezullim të aktivitetit deri në përfundim të hetimeve.

Kryetari i bashkisë Korçë, Sotiraq Filo në një komunikim telefonik për Euronews Albania, u shpreh se me subjektin ka një kontratë 1 vjeçare.

Sipas tij subjekti është lejuar nga bashkia për të prerë dru në sipërfaqe të shfrytëzueshme nga ana e bashkisë, në mënyrë që ato të përdoren për të furnizuar me dru zjarri kopshtet dhe shkollat.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?