Ishin dërguar me postë drejt SHBA-ve, kapen në aeroport 4 kafka njerëzish

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katër kafka njerëzish u zbuluan brenda një pakoje në një aeroport në Meksikë, e cila ishte planifikuar të dërgohej drejt Shteteve të Bashkuara.

Kafkat u gjetën të mbështjella me letër alumini brenda një kutie kartoni në aeroportin ndërkontinental Queretaro, në Meksikën qendrore, deklaroi të premten garda kombëtare.

- Advertisement -

Pakoja ishte dërguar nga shteti bregdetar perëndimor i Michoacan, një nga pjesët më të dhunshme të Meksikës dhe ishte e destinuar për një adresë në Manning, në Karolinën e Jugut.

Kafkat u zbuluan gjatë kontrolleve aeroportuale nga pajisjet me rreze X në aeroportin Queretaro.

Garda kombëtare nuk dha detaje të tjera mbi moshën, identitetin apo motivin e mundshëm për dërgimin e kafkave drejt SHBA-ve.

Transferimi i mbetjeve njerëzore kërkon një leje të veçantë nga një autoritet kompetent shëndetësor, e cila nuk është marrë, thuhet në deklaratën e autoriteteve meksikane.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndahet nga jeta aktori i Harry Poter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

TË FUNDIT

Ndahet nga jeta aktori i Harry Poter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë të enjte ish-nënkryetarin e bashkisë Librizhad, Andri Çota, një person i shpallur në kërkim për "Shpërdorim detyre". Gjykata e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×